Destinácie pre zapálených fotografov. Kam vyraziť pre tie najlepšie zábery?

Najkrajšie more, hory, skaly, lesy a výhľady, z ktorých sa vám zatají dych. Presne to sú miesta, ktoré vyhľadávajú príležitostní fotografi, ale aj profesionáli. Kam sa vydať za tými najlepšími výhľadmi na svete?
Destinácie pre zapálených fotografov. Kam vyraziť pre tie najlepšie zábery?

Matterhorn

Hora, ktorá sa nachádza pomerne blízko a pritom je tou najznámejšou v Európe. Matterhorn, alebo taliansky Monte Cervin, oddeľuje Švajčiarsko a Taliansko a jej nadmorská výška je 4478 m n. m., čím si Matterhorn vydobyl miesto siedmej najvyššej hory Álp. Rozhodne nebudeme nikoho nútiť, aby sa na tento monument vyšplhal, ale okolie hory ponúka v slnečných dňoch nádherné obrazy. Obľúbenou destináciou fotografov je jazero Riffelsee. Väčšina snímok Matterhornu je fotená práve tu, pretože jazero odráža horu a jej okolie na hladine.

Machu Picchu

Machu Picchu čiže Stará hora, či Starý vrch sú pozostatky inkského mesta v peruánskych Andách, ktoré sa týčia v nadmorskej výške 2430 m n. m. Stále nie je vyjasnený pôvodný účel Machu Picchu, napriek tomu sa krása krajiny aj mesta nedá poprieť. Zvlášť pri svitaní okolo mesiaca júna zbadáte tie najkrajšie pohľady a ulovíte najlepšie fotky údolia Urubamba a zrúcaniny.

Grand Canyon

Nie je najhlbší, najširší alebo najdlhší, tak čo priťahuje turistov ku Grand Canyonu? Jeden z najfarebnejších pohľadov prírody, ktorého sa vám môže dostať. Rieka Colorado modelovala tento kaňon milióny rokov, takže sa vám dostane výhľad nielen na úžasný geologický a geografický exemplár, ale zároveň na milióny rokov histórie horniny a kameňa. Grand Canyon je 446 km dlhý a v najširšej časti má okolo 29 km. Najkrajšie fotografie ulovíte na neoznačených cestách v okolí Shoshone Point.

Veľký bariérový útes

Milovníci podmorského sveta by mali vziať svoj digitálny fotoaparát povinne na Veľkú útesovú bariéru, ktorá sa nachádza pozdĺž pobrežia Queenslandu v Austrálii. S dĺžkou cez 2000 km sa jedná o najväčší koralový útes na svete, alebo správnejšie sieť útesov, pretože sa skladá približne z 600 ostrovov. Veľký bariérový útes tvorí 350 druhov najrôznejších koralov, žije tu okolo 4 tisíc druhov rýb a desiatky druhov morských hadov a podobne. Jedná sa o jeden z najzložitejších a najnápaditejších ekosystémov na svete.

A ďalšie tipy? Zapnite telefón, najlepšie inšpiráciu nájdete na Instagramu. Posúďte sami: Sopka Fuji v Japonsku, Národný park Yellowstone, Ayers Rock v Austrálii, Hawajský ostrov Kauai, Dolomity v Taliansku, Altaj na Sibíri a mnohé ďalšie čarovná miesta.

Autor: Števo Mačák